Diesel-elektrická lokomotiva řady 714. Model je vybaven motorem se setrvačníkem, přepínatelným osvětlením dle směru jízdy,možnost volby odděleného zapínání návěstních světel a čelního reflektoru (jen u DCC). Lokomotiva je vybavena rozhraním Next 18S a přípravou na reproduktor.
vybavena funkčním návěstním osvětlením.
Předloha lokomotivy řady 714 byla vyráběna v ČKD Praha v počtu 60ks. Vznikla kompletní rekonstrukcí vyřazených T466.0 (735), které byly v zachovalém stavu a použil se rám včetně podvozků. Nové kapotování a pohon dvěma dieselgenerátory v moduláním zabudování měly za cíl usnadnění oprav a efektivní využití na lehkou traťovou přepravu a posun.
K modelu jsou přibaleny doplňky (spřáhla, stěrače, hadice, háky).
| Epocha | IV. |
| Délka | 118 mm |
| Hmotnost | 130 g |
| Min. poloměr oblouku | 260 mm |
| Osvětlení | bílá/červená |
| Digital | ne /konektor Next18S |
| Zvuk | ne |
| Počet hnaných náprav | 4 |
| Počet bandáž. náprav | 0 |
| Spřáhlo | šachta dle NEM |

Model je určen pro dospělé modeláře a nelze jej z hlediska legislativy považovat za hračku.Nevhodné pro děti do 14 let z důvodu nebezpečí spolknutí malých částí.





