MAV Bh 002
V 50. letech 20. století začala společnost MÁV nahrazovat zastaralý vozový park dvounápravových osobních vozů, nejprve v příměstské dopravě. První čtyřnápravové vagóny řady Bh vstoupila do provozu v roce 1965 a vyrobila je tehdejší společnost Dunakeszi MÁV Vehicle Repair Company, následováná upraveným typem Bhv vyráběným masově.
Model vozu je vybaven v základu osvětlením s DCC funkcí. Přiloženy doplňky (schody aj).
| Epocha | V. |
| Délka | 272 mm |
| Hmotnost | 170 g |
| Min. poloměr oblouku | 420 mm |
| Osvětlení | interiér |
| Digital | ano, vestavěný |
| Zvuk | ne |
| Počet hnaných náprav | 0 |
| Počet bandáž. náprav | 0 |
| Spřáhlo | šachta NEM |

Model je vybaven DCC dekodérem nebo je funkce DCC integrovaná do základní desky (osvětlení vozů)
Model je určen pro dospělé modeláře a nelze jej z hlediska legislativy považovat za hračku.Nevhodné pro děti do 14 let z důvodu nebezpečí spolknutí malých částí.





