PKP Ryflak
Model of a passenger car of the Polish Railways PKP for passenger and express transport. Operated with locomotives and motor cars
The model is ready to add interior lighting. Accessories included.
| Epoch | IV. |
| Lenght | 200 mm |
| Weight | 65 g |
| Min. radius arch | 280 mm |
| Lighting | white, red, interior |
| Digital | Plux16 |
| Sound | no |
| Count driving axles | 0 |
| Count banding axles | 0 |
| Coupling | coupler NEM |

The basic product includes an improved PCB with an integrated DCC decoder.
Not suitable for children under 14 years.




