MAV M41-2188
Lokomotiva 418 (ex M41) byla vyráběna v r.1972 – 1984 firmou Ganz–MÁVAG v počtu 114 kusů lokomotiv, pro železnice MAV a soukromé dráhy GySEV. Později i pro export do Tunisu a Řecka. Pohon zajištuje motor 1300kW s dieselhydraulickým přenosem. Lokomotivy M41 jsou nasazovány na všechny druhy vlaků na neelektrizovaných tratích po celém Maďarsku. v r 2010 byla část remotorizována k prodloužení služby.
Model je vybaven motorem se setrvačníkem, řiditelným čelním osvětlením a přípravou na ozvučení. Rozhraní Plux16. doplňky přiloženy.
| Epocha | V. |
| Délka | 131 mm |
| Hmotnost | 200 g |
| Min. poloměr oblouku | 280 mm |
| Osvětlení | bílá/červená, interiér |
| Digital | plux16 |
| Zvuk | ne |
| Počet hnaných náprav | 4 |
| Počet bandáž. náprav | 0 |
| Spřáhlo | NEM šachta |

Model je určen pro dospělé modeláře a nelze jej z hlediska legislativy považovat za hračku.Nevhodné pro děti do 14 let z důvodu nebezpečí spolknutí malých částí.





