CD Btn 053
Model přípojného vozu dřivejší řady Btn, v nátěru ČD cca 1990. Osobni vozy byly vyrobeny v továrně Vagonka Tatra Studénka v letech 1966 -70 v počtu 120ks pro vnitrostátní provoz k mot. vozům řady M296.1/2. Později po r 1983 přeznačeny na řadu Bmnp a po r.1990 na řadu Btn a Bmp
Model je od7/2025 vybaven DCC osvětlením interiéru a koncovými světly na obou stranách. Přiloženy doplňky (schody aj).
| Délka | 282 mm |
| Hmotnost | 180 g |
| Min. poloměr oblouku | 420 mm |
| Osvětlení | červená, interiér |
| Digital | ano, vestavěný |
| Zvuk | ne |
| Počet hnaných náprav | 2 |
| Počet bandáž. náprav | 0 |
| Spřáhlo | šachta NEM |

Model je vybaven DCC dekodérem nebo je funkce DCC integrovaná do základní desky (osvětlení vozů)
Model je určen pro dospělé modeláře a nelze jej z hlediska legislativy považovat za hračku.Nevhodné pro děti do 14 let z důvodu nebezpečí spolknutí malých částí.




