Virtuální prohlídka produktu
Vozy Btx761, číslované v intervalu 50 54 29-29, (dříve označené Balm, později Bix), jsou řadou čtyřnápravových přípojných velkoprostorových osobních vozů druhé třídy z vozového parku Českých drah vyrobeny v letech 1958–1969 ve Vagónce Studénce.
Vozy měly být určeny jako přípojné k motorovým vozům 820. Vzhledem k nedostatku přípojných vozů u ČSD byl urychlen jejich vývoj a byly použity u motorových vozů více řad a i jako samostané vlaky za lokomotivou.
Model je od7/2025 vybaven DCC osvětlením interiéru a koncovými světly na jedné straně. Přiloženy doplňky
| Epocha | IV. |
| Délka | 213 mm |
| Hmotnost | 120 g |
| Min. poloměr oblouku | 380 mm |
| Osvětlení | interiér/červená |
| Digital | ano, vestavěný |
| Zvuk | ne |
| Počet hnaných náprav | 0 |
| Počet bandáž. náprav | 0 |
| Spřáhlo | šachta dle NEM |
Model je vybaven DCC dekodérem nebo je funkce DCC integrovaná do základní desky (osvětlení vozů)
Model je určen pro dospělé modeláře a nelze jej z hlediska legislativy považovat za hračku.Nevhodné pro děti do 14 let z důvodu nebezpečí spolknutí malých částí.





3D